Jakiej pracy szukają Ukraińcy ? Obserwując preferencje pracowników z Ukrainy czy Białorusi, można powiedzieć, że osoby te ubiegają się o pracę o charakterze fizycznym. Ma to związek z brakiem znajomości języka polskiego lub brakami, które utrudniają komunikatywną konwersację. Warto jednak, podkreślić, że rynek właśnie taką pracę fizyczną oferuje Ukraińcom.

Co znajdzie mężczyzna ?

W przypadku mężczyzn branża budowlana i wykończeniowa stoi otworem Poza tym pracownicy z Ukrainy chcą pracować jako kierowca, ochroniarz, pracownik magazynowy czy pracownik produkcji. 

Jakiej pracy szukając Ukraińcy ? –

Czego szuka kobieta ?

W przypadku kobiet mówimy o zawodach takich, jak opiekunka, praca w szwalni. Ponad to praca jako niania czy zatrudnienie w charakterze sprzedawcy w sklepie dla osób, które radzą sobie z językiem polskim. Kobiety pracują także dla firm sprzątających obiekty biurowe. 

Jakiej pracy szukają Ukraińcy ? – Kobiety znajdą z pewnością pracę w gastronomii i hotelarstwie. Mówimy o obsłudze hoteli, kucharzach czy pomocach kuchennych, ale także kelnerkach.

Czytaj też: Rekrutację oddaj specjalistom !

Jakiej pracy szukają Ukraińcy ?

Jakiej pracy szukając Ukraińcy ? –

Praca z wyższymi kwalifikacjami

Opieka zdrowotna i opieka nad osobami starszymi. W Polsce mamy duże zapotrzebowanie na opiekunów osób starszych oraz personel medyczny, takich jak pielęgniarki, opiekunowie medyczni. Choć to trochę trudniejsze lekarz z Ukrainy również znajdzie zatrudnienie w Polsce.

Wzrastające znaczenie sektora IT sprawia, że jest coraz większe zapotrzebowanie na specjalistów informatycznych. Ukraińcy z odpowiednimi kwalifikacjami i doświadczeniem mogą znajdować pracę jako programiści, testerzy, administratorzy sieci itp.

Warto zauważyć, że to tylko przykłady popularnych sektorów, a Ukraińcy mogą podjąć pracę również w innych branżach i zawodach, w zależności od swoich umiejętności, kwalifikacji i preferencji. Przy poszukiwaniu pracy warto skonsultować się z agencjami rekrutacyjnymi, portalmi pracy, lokalnymi firmami oraz korzystać z platform online specjalizujących się w rekrutacji pracowników zagranicznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *