Praca dla pracodawcy jest zupełnie inna niż praca dla przyjaciela, członka rodziny lub innego właściciela nieprowadzącego działalności gospodarczej. W związku z tym jest wiele rzeczy, które musisz wiedzieć o byciu pracownikiem. Pracodawca ma dużą władzę nad swoimi pracownikami, dlatego tak ważne jest zrozumienie swoich praw i obowiązków jako pracownika. Praca dla kogoś może być satysfakcjonująca — pod warunkiem, że lubisz firmę i ludzi, z którymi pracujesz. Inaczej to dużo stresu i kłopotów. Na szczęście większość pracodawców zdaje sobie sprawę, że właściwe traktowanie pracowników może być również satysfakcjonujące. Na szczęście większość pracodawców zdaje sobie sprawę, że znęcanie się nad pracownikami może być stresujące i trudne. Jeśli dobrze traktują swoich pracowników, zapewnią im uczciwe wynagrodzenie, więc nie będziesz musiał podejmować gorzej płatnych prac tylko po to, by przeżyć. Jeśli źle traktują swoich pracowników, będą oszukiwać ich w zarobkach i świadczeniach, dzięki czemu będziesz mieć mniej możliwości awansu w swojej dziedzinie i zarobienia więcej pieniędzy w przyszłości.

Myślisz o założeniu biznesu? Szukasz miejsca gdzie będziesz mógł się rozwijać? Polecamy wam skorzystać z usług jednego z zaprzyjaźnionych wirtualnych biur!

Znaczenie pisemnej umowy o pracę


Twoja umowa o pracę lub „EAA” to umowa między tobą a twoim pracodawcą. Przedstawia warunki Twojego zatrudnienia, w tym wynagrodzenie, świadczenia, dni urlopu i inne. EAA jest niezwykle ważny, zwłaszcza jeśli jesteś niezależnym wykonawcą. Jeśli jesteś niezależnym wykonawcą, Twoje prawa i obowiązki będą inne. Jeśli jednak Twój pracodawca błędnie zaklasyfikował Cię jako niezależnego wykonawcę, będziesz chciał mieć EAA. Departament Pracy Stanów Zjednoczonych ma publikację wyjaśniającą różnice między niezależnymi wykonawcami a pracownikami. Chociaż dobrze jest znać różnice, jeszcze lepiej jest mieć EAA. Pisemna umowa zapobiegnie powstaniu sporów. Wyjaśni, jakie masz prawa i obowiązki jako pracownik. Idealnie byłoby, gdybyś miał EAA przed rozpoczęciem pracy w firmie. Jeśli nie masz EAA, nie masz umowy. Nie możesz pozwać swojego pracodawcy za niewypłacone wynagrodzenie lub niesprawiedliwe traktowanie. Musisz mieć umowę, aby mieć roszczenie wobec swojego pracodawcy.

Płacenie podatków od napiwków


Napiwki to kwoty przekazywane pracownikom przez klientów za usługi. Nie są częścią Twojej stawki godzinowej. Oznacza to, że nie musisz płacić podatków od napiwków. Twój pracodawca to robi i musi zgłaszać wszystkie zarobione przez Ciebie napiwki do IRS, tak samo jak zgłaszają Twoją stawkę godzinową. Jeśli nie chcesz, aby Twój pracodawca zgłaszał napiwki w Twoim zeznaniu podatkowym, możesz poprosić pracodawcę o podpisanie umowy stwierdzającej, że nie będzie on zgłaszał napiwków. Zaletą niezgłaszania napiwków jest to, że nie trzeba od nich płacić podatków. Jeśli jednak nie chcesz zgłaszać ich jako przychodu, upewnij się, że zabierzesz je ze sobą do domu w taki sposób, aby nie były widoczne dla Twoich klientów. Jeśli trzymasz napiwki w szufladzie lub z tyłu szafy, Twoi klienci nie będą mogli ich zobaczyć i nie będą mogli zgłosić ich jako dochodu w zeznaniu podatkowym.

Kiedy należy płacić miesięcznie


Pracodawcy mają prawo do ustalania częstotliwości wypłat, na przykład cotygodniowej lub dwutygodniowej zamiast miesięcznej. Jeśli jesteś pracownikiem, który preferuje wynagrodzenie miesięczne, nigdy, przenigdy nie powinieneś pozwać swojego pracodawcy do sądu w tej sprawie. Nie masz prawa preferować wypłaty tygodniowej. Jeśli masz problem z miesięcznym wynagrodzeniem – a naprawdę nie powinieneś mieć z tym problemu – rozwiązaniem nie jest pozywanie swojego pracodawcy o miesięczne wynagrodzenie. Rozwiązaniem jest próba wynegocjowania lepszej pensji, lepszych świadczeń lub lepszych warunków pracy.

Co obejmuje pakiet wynagrodzeń?


Pakiet wynagrodzeń to suma Twojej stawki godzinowej, świadczeń i innych pakietów wynagrodzeń wynegocjowanych przez Twojego pracodawcę i związek zawodowy. Twój pracodawca może zmienić ten pakiet w dowolnym momencie. Należy pamiętać, że świadczenia i rekompensaty mogą ulec zmianie. Jeśli nie jesteś zadowolony z obecnych świadczeń i wynagrodzenia, musisz upewnić się, że bierzesz udział w dyskusji na temat świadczeń i wynagrodzenia podczas negocjacji.

Korzyści dla pracowników


Niektóre świadczenia, które pracodawcy zapewniają pracownikom, obejmują ubezpieczenie zdrowotne, ubezpieczenie na życie, ubezpieczenie dentystyczne, ubezpieczenie rentowe oraz federalne i stanowe plany emerytalne dla pracowników. Jeśli twój pracodawca zapewnia świadczenia, upewnij się, że rozumiesz, czym one są i jak działają. Prawo mówi, że musisz zapewnić swoim pracownikom świadczenia. Jeśli twój pracodawca naruszy to, masz prawo pozwać go o niewypłacone wynagrodzenie i odzyskać zaległe wynagrodzenie.

Prawa pracowników: część 2


Prawa pracowników są ważne dla ochrony zarówno bezpieczeństwa pracy, jak i wynagrodzenia. Bezpieczeństwo pracy jest ważne, ponieważ jeśli Twoja firma zbankrutuje lub zamknie drzwi, czeka na Ciebie dobra praca.

Myślisz o założeniu biznesu? Szukasz miejsca gdzie będziesz mógł się rozwijać? Polecamy wam skorzystać z usług jednego z zaprzyjaźnionych wirtualnych biur!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *