Rozpoczęcie działalności gospodarczej może być przytłaczającą perspektywą. Od wiedzy, skąd będzie pochodzić twój pierwszy dolar, po zrozumienie tajników bycia właścicielem firmy, będziesz musiał stawić czoła wielu wyzwaniom, zanim zaczniesz dostrzegać zyski. Na szczęście założenie firmy nie musi być takie trudne. Jeśli masz jasne wyobrażenie o swoich celach i realistycznych oczekiwaniach, jest prawdopodobne, że przy odrobinie pomysłowości, smaru łokciowego i pomocy z zewnątrz możesz uzyskać zarządzane pieniądze, aby rozpocząć przedsięwzięcie. Oto sześć sposobów na zdobycie pieniędzy na rozpoczęcie działalności gospodarczej:

Myślisz o założeniu biznesu? Szukasz miejsca gdzie będziesz mógł się rozwijać? Polecamy wam skorzystać z usług jednego z zaprzyjaźnionych wirtualnych biur!

Nie czekaj, aż zarobisz pieniądze


Chociaż jest zrozumiałe, że chcesz szybko zacząć, dobrym pomysłem jest również poczekanie, aż zdobędziesz trochę pieniędzy, zanim zaczniesz kopać w czerwień. Bez względu na to, jak bardzo chcesz teraz rozpocząć nowy biznes, poczekanie, aż będziesz miał trochę pieniędzy, może być dobrą rzeczą. Jasne, możesz chcieć zacząć już teraz, ale co, jeśli masz trochę czasu, aby zdobyć więcej doświadczenia? Co ważniejsze, co zrobić, jeśli chcesz zaoszczędzić trochę pieniędzy? Kiedy rozpoczynasz działalność bez żadnych pieniędzy, jedynym sposobem na zarabianie pieniędzy jest pobieranie opłat za produkt lub usługę albo zatrudnienie zewnętrznego klienta. Pobieranie opłat za produkt lub usługę wymaga posiadania produktu lub usługi, za które ludzie są skłonni zapłacić.

Zdobądź darmowe pieniądze dzięki crowdfundingowi


Co by było, gdyby istniał sposób na zdobycie pieniędzy bez rezygnacji z udziału w firmie? Jeśli chcesz wydać trochę pieniędzy, finansowanie społecznościowe jest jednym ze sposobów na zdobycie niewielkiej kwoty kapitału na rozpoczęcie działalności. Aby zebrać fundusze od dużej liczby osób, tworzysz kampanię w witrynie internetowej, która umożliwia ludziom przekazywanie pieniędzy na Twoją kampanię. Możesz ustawić kwotę, którą chcesz zebrać, ustalić termin trwania kampanii i określić, jakie nagrody oferujesz darczyńcom. Gdy Twoja kampania zostanie uruchomiona, ludzie będą mogli ją odwiedzać i przekazywać na nią pieniądze. Wspaniałą rzeczą w finansowaniu społecznościowym jest to, że wiele witryn oferuje różne zachęty dla tych, którzy finansują Twoją kampanię. Jeśli ustalisz wystarczająco niski cel, możesz otrzymać dużo pieniędzy za darmo.

Znajdź sponsora lub anioła biznesu


Sponsorzy i inwestorzy to osoby i firmy, które dadzą Ci pieniądze na rozpoczęcie działalności. Te osoby i firmy prawdopodobnie będą bardzo zainteresowane Twoim pomysłem i prawdopodobnie będą skłonne zapewnić fundusze, aby okazać swoje zaufanie do Twojego pomysłu. Jednym ze sposobów na znalezienie sponsorów lub inwestorów jest uczestnictwo w konferencjach inwestorskich, na których można poznać osoby zainteresowane Twoim pomysłem lub skorzystać z platform, które łączą Cię z potencjalnymi sponsorami lub inwestorami. Jednym z największych wyzwań związanych ze sponsoringiem i finansowaniem inwestycji jest znalezienie kogoś, kto wierzy w tę samą ideę, co Ty. Aby to zrobić, musisz zidentyfikować podobne pomysły biznesowe. Następnie możesz zidentyfikować firmy podobne do Twojej i sprawdzić, czy mają sponsorów lub inwestorów.

Pomóż przyjacielowi założyć firmę


Startupy są trudne. Niezależnie od tego, czy to ty zakładasz firmę, czy próbujesz zwerbować przyjaciela, aby do ciebie dołączył, rozpoczęcie działalności jest wyzwaniem. Dlaczego nie pomóc przyjacielowi w założeniu firmy? Jeśli masz znajomego, który ma pomysł, ale potrzebuje trochę pieniędzy, aby zacząć, możesz mu pomóc, udostępniając zarządzane pieniądze. Możesz zwrócić się do znajomego z ofertą zarządzania pieniędzmi lub poinformować go o kampanii crowdfundingowej, do której może dołączyć. W ten sposób możesz pomóc znajomemu rozpocząć działalność, przekazując trochę funduszy. Jeśli twój przyjaciel waha się przed założeniem firmy, możesz mu pomóc, dzieląc się z nim własnymi pomysłami biznesowymi. W zależności od osoby możesz chcieć zachować ten pomysł dla siebie i po prostu poinformować znajomego, że chcesz pomóc mu rozpocząć pomysł na biznes.

Podejdź do rentownej firmy w celu uzyskania pożyczek


Jeśli wiesz, gdzie szukać, prawdopodobnie istnieje kilka dochodowych firm, które mają wolne środki do pożyczenia. Rentowne firmy prawdopodobnie będą miały inwestorów chętnych do inwestowania w nie i jako takie mogą być skłonne udzielić pożyczki nowej firmie. Tego rodzaju pożyczki są często nazywane pożyczkami pomostowymi, ponieważ wypełniają lukę między momentem, w którym Twoja firma wygeneruje wystarczającą ilość pieniędzy, aby spłacić pożyczkę. Dlaczego rentowna firma zgodziłaby się udzielić ci pożyczki? Czasami instytucje finansowe niechętnie udzielają pożyczek mniejszym firmom, ponieważ nie są pewne, czy kiedykolwiek je zwrócą. W rezultacie rentowne firmy mogą być skłonne pożyczać pieniądze nowym firmom w zamian za część firmy.

Myślisz o założeniu biznesu? Szukasz miejsca gdzie będziesz mógł się rozwijać? Polecamy wam skorzystać z usług jednego z zaprzyjaźnionych wirtualnych biur!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *