Jesteś samodzielną osobą lub chciałbyś być częścią zespołu? Czy lubisz być swoim własnym szefem, czy szukasz większej struktury w swoim życiu? Jeśli są to niektóre z pytań, które łaskoczą twój umysł, ten artykuł da ci wgląd w to, co jest dla ciebie najlepsze. Odpowiedź może cię zaskoczyć. Przyjrzyjmy się, dlaczego, jeśli w ogóle taki istniał, praca na pełen etat nie zawsze jest lepsza niż prowadzenie własnej firmy.

Myślisz o założeniu biznesu? Szukasz miejsca gdzie będziesz mógł się rozwijać? Polecamy wam skorzystać z usług jednego z zaprzyjaźnionych wirtualnych biur!

Praca na pełny etat: dlaczego nie zawsze jest lepsza?


W dzisiejszym świecie zawodowym rośnie liczba zarówno pracowników etatowych, jak i przedsiębiorców. Ale jeśli chodzi o korzyści płynące z zatrudnienia na pełny etat lub założenia firmy, nie wyłonił się żaden wyraźny zwycięzca. Na pierwszy rzut oka bycie zatrudnionym wydaje się oczywistym wyborem, jeśli chcesz skorzystać ze świadczeń, takich jak opieka zdrowotna i plany emerytalne. Istnieje jednak wiele powodów, dla których praca na pełny etat może nie być dla Ciebie odpowiednia. Jeśli nie jesteś pewien, zadaj sobie te pięć pytań. Jeśli możesz odpowiedzieć twierdząco na wszystkie z nich, możesz rozważyć inne opcje.

Prowadzenie własnej firmy


Posiadanie firmy może wydawać się łatwą przepustką do wolności finansowej, ale nie jest pozbawione wyzwań. Według statystyk większości przedsiębiorców nie udaje się spełnić swoich marzeń. W rzeczywistości około 75 procent wszystkich nowych firm nie osiąga pełnego potencjału w ciągu pięciu lat od otwarcia. Więc nawet jeśli uda ci się otworzyć odnoszący sukcesy biznes, nie jest jasne, czy będzie się on rozwijał w dłuższej perspektywie. Będziesz musiał stale zarządzać swoimi pracownikami, znajdować nowe sposoby na wyprzedzenie konkurencji i radzić sobie ze wszystkimi wzlotami i upadkami związanymi z prowadzeniem firmy na niestabilnym rynku.

Posiadanie firmy


Posiadanie firmy może zapewnić dużą elastyczność, ale ma swoją cenę. Będziesz musiał poświęcić znaczną ilość czasu na prowadzenie firmy, a także włożyć wysiłek w znalezienie nowych klientów i rozwój firmy. Co więcej, chociaż posiadanie firmy może zapewnić poczucie spełnienia, nie zawsze jest to pewny sposób na zarobienie dużych pieniędzy. Nie możesz polegać na swojej firmie, jeśli chodzi o stały dochód, i będziesz musiał stale konkurować z innymi firmami o uwagę klientów.

Praca na pół etatu


Jeśli masz czas i czujesz, że jesteś w pełni zaangażowany w jedną pracę, praca w niepełnym wymiarze godzin może być dobrym rozwiązaniem. (Tylko upewnij się, że nie czujesz się tak, jakbyś marnował swój czas.) Jeśli chcesz postawić stopę w drzwiach, praca w niepełnym wymiarze godzin może pomóc w zbudowaniu CV, ćwiczeniu umiejętności prowadzenia rozmów kwalifikacyjnych i uzyskaniu wyczucie, jak działa świat pracy. Musisz jednak uważać, aby nie marnować zbyt wiele czasu na pracę w niepełnym wymiarze godzin, kiedy możesz robić coś innego. Niektórzy pracodawcy przyjmują tylko osoby zatrudnione w niepełnym wymiarze godzin, aby uniknąć bólu głowy związanego z zatrudnianiem osób pełnoetatowych, więc pamiętaj, aby zwracać uwagę na to, z kim rozmawiasz.

Podsumowując


Nie ma jednej uniwersalnej odpowiedzi na pytanie, czy pracować na pełny etat, czy założyć własną firmę. Każda decyzja jest indywidualna dla Ciebie i istnieje wiele powodów, dla których warto rozważyć obie opcje. Jeśli szukasz bezpieczeństwa, praca na pełen etat prawdopodobnie nie jest dla Ciebie właściwym wyborem. Jeśli jednak cenisz sobie niezależność i chcesz poznać swoje możliwości, warto rozważyć samozatrudnienie. Zanim zdecydujesz, co jest dla Ciebie najlepsze, upewnij się, że rozumiesz wszystkie możliwe zalety i wady obu opcji. W ten sposób będziesz lepiej przygotowany do podjęcia świadomej decyzji.

Myślisz o założeniu biznesu? Szukasz miejsca gdzie będziesz mógł się rozwijać? Polecamy wam skorzystać z usług jednego z zaprzyjaźnionych wirtualnych biur!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *